Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Uczennice PSP nr 11 z Kędzierzyna-Koźla wzięły udział w zawodach wojewódzkich w minisiatkówce o Puchar Kinder + Sport. Zawody zostały rozegrane w Paczkowie w trzech kategoriach wiekowych. Klasy czwarte grały dwójkami i tutaj drużyna w składzie: Daria Gorywoda, Anna Wilner i rezerwowa Kamila Michalewska, zajęła drugie miejsce. Druga drużyna z „jedenastki”, czyli Monika Swacha, Martyna Kopania i Agata Drechsler, wywalczyła brązowe medale.

W rywalizacji klas piątych kędzierzynianki uplasowały się na drugiej pozycji. Zespół wystąpił w składzie: Aleksandra Biedroń, Joanna Czerniejewska, Anna Żukowska i Paulina Furykiewicz.
Reprezentantki PSP nr 11 rywalizowały też wśród szóstoklasistek, jednak tu nie stanęły na podium. Tutaj zagrały: Aleksandra Zimoląg, Elżbieta Sobczak, Magda Kępka i Patrycja Matjas.
Medalistki turnieju awansowały do zawodów na szczeblu makroregionu. Opiekunami dziewcząt z PSP nr 11 byli Barbara Bednarczyk i Marcin Nurski.