Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Mistrzowie Polski wciąż niepokonani w PlusLidze. Drużyna ZAKSY gładko ograła GKS Katowice 3:0 (25:14, 25:16, 25:13). MVP meczu wybrany został nasz rozgrywający Banjamin Toniutti.

Mecz rozegrany we wtorkowy wieczór w katowickim „Spodku” od początku toczył się pod dyktando gości. ZAKSA błyskawicznie objęła prowadzenie 2:0, które szybko urosło, gdy Maurice Torres skończył dwa ataki, a później posłał asa serwisowego (6:2). Kędzierzynianie imponowali grą na siatce i wykorzystywali wszystkie kontry. Ich przewaga nie podlegała dyskusji (11:3, 16:8, 21:11). Seta zakończył asem Sam Deroo.

Po zmianie stron katowiczanie tylko przez chwilę dotrzymywali kroku mistrzom Polski. Wystarczyło kilka wybloków i kontrataków, by ZAKSA odskoczyła na pięć oczek (10:5). Zawodnicy GKS-u grali niemrawo, jakby przytłoczeni klasą przeciwnika. Nasz zespół kontrolował wydarzenia na parkiecie i powiększał przewagę (14:8, 22:14). Pojedyncze, udane, akcje miejscowych nie mogły odwrócić losów tej partii.

Dziesięciominutowa przerwa nie odmieniła losów meczu. Goście nadal przeważali. Sygnał do ataku – kolejna punktową zagrywką – dał Maurice Torres. Po bloku Portorykańczyka na Gonzalo Quirodze oraz Krzysztofa Rejno na Tomaszu Kalembce ZAKSA prowadziła już 13:6. Nie pomagały czasy i zmiany wprowadzane przez trenera Piotra Gruszkę. Mistrzowie Polski dominowali i po 65 minutach gładko ograli GKS.

GKS: Karol Butryn, Sergiej Kapelus, Marcin Komenda, Tomasz Kalembka, Emanuel Kohut, Gonzalo Quiroga, Bartosz Mariański (libero) oraz Rafał Sobański, Dominik Witczak, Maciej Fijałek, Kacper Stelmach

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Mateusz Bieniek, Rafał Szymura, Sam Deroo, Krzysztof Rejno, Maurice Torres, Paweł Zatorski (libero) oraz Sławomir Jungiewicz