Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Pierwsza edycja mistrzostw Polski samorządowców w runmageddonie odbyła się 18 listopada w Pabianicach. Nasze miasto reprezentował Michał Kuś.

 

Runmageddon to ekstremalny bieg z przeszkodami. Zawody organizuje się na różnych dystansach i z przeróżnymi przeszkodami na trasie. Trzeba się wspinać, podciągać, skakać, czołgać, brodzić w wodzie lub błocie. Ta rywalizacja to krew, pot i łzy.

 

Podobnie było w Pabianicach, gdzie około trzech tysięcy osób rywalizowało na trasach o długości trzech, sześciu lub dziesięciu kilometrów; do pokonania było odpowiednio 15, 30 i 50 przeszkód.

 

Przy okazji rozegrano pierwsze mistrzostwa kraju samorządowców. Na starcie stanęło 150 śmiałków, którzy na co dzień głównie pracują za biurkiem, ale w wolnym czasie zmieniają się w runmageddonowe bestie. Urząd Miasta z Kędzierzyna-Koźla reprezentował Michał Kuś.

Trudne warunki pogodowe nie pomagały uczestnikom morderczej konkurencji. Nasz zawodnik startował na dystansie sześciu kilometrów z 30 przeszkodami i dotarł do mety. Zajął 15. miejsce w kategorii open i dziesiąte wśród mężczyzn.

 

 

 

 

Foto: archiwum prywatne

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy