Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Zawodnicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu odnieśli zwycięstwo w futsalu na szczeblu powiatowym awansując tym samym do półfinału wojewódzkiego.

 

Podopieczni trenera Mateusza Sadyka zmierzyli się w Cisku z drużyną PG Gościęcin wygrywając 2:1, po bramkach Dawida Zycha i Marcela Grabowskiego. Drugi mecz rozegrali z zespołem Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Koźlu również osiągając wynik 2:1. Dwie bramki na konto PSP 19  trafił Dawid Zych. W ostatnim meczu kędzierzyńska drużyna zmierzyła się z PSP 18 z Cisowej pokonując rywala 4:1. Na listę strzelców wpisali się: Marek Podborączyński (2x), Michał Smykala oraz Dawid Zych.

 

- W najbliższy czwartek 23.11 w Otmuchowie zagramy półfinał wojewódzki w piłce nożnej halowej chłopców z rocznika 2002-2004. Zmierzymy się z: mistrzem powiatu nyskiego, mistrzem powiatu brzeskiego i v-ce mistrzem powiatu oleskiego. Zważając na to, iż praktycznie nasza drużyna z grą na hali ma mało wspólnego, trenujemy głównie na boiskach, to uważam, że stać nas na sprawienie niespodzianki. W reprezentacji szkoły są chłopcy dobrzy technicznie a to jest klucz w grze na hali. Uważam, że nawet dobrze, że nie będziemy faworytem bo w głowach chłopaków nie będzie presji i uważam, że zagrają mądrze. Nasza szkoła dość często gra w półfinałach wojewódzkich na hali. Może uda się zagrać o coś więcej - powiedział nam Mateusz Sadyk, trener drużyny Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy