Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Młodzi pływacy z Kędzierzyna-Koźla wystartowali w pierwszej rundzie Ligi Miast Opolszczyzny. W Dobrodzieniu rywalizowali zawodnicy z roczników 2005 i starszych. Reprezentanci MMKS-u zdobyli dziewięć medali.

Najlepiej z grona zawodników MMKS-u startujących w Dobrodzieniu spisał się Kamil Gohla. Pływak ten był pierwszy na dystansie 100 m stylem klasycznym, drugi na 200 m grzbietem i trzeci na 50 m stylem dowolnym. Trzy medale wywalczył też Maciej Leszczyński, który wygrał konkurencję 50 m stylem dowolnym i zajął trzecie lokaty na dystansach 100 m klasykiem i 200 m grzbietem. Kamil Kania zdobył złoto na 200 m grzbietem i srebro na 50 m stylem dowolnym. Brązowy medal dla MMKS-u dorzuciła Wiktoria Smętek, która zajęła trzecie miejsce w wyścigu na 100 m klasykiem.

Nasze miasto w Dobrodzieniu reprezentowali jeszcze: Magdalena Tkacz, Jagoda Muszyńska, Aleksandra Smyczek, Magdalena Kozak, Michał Barnuś, Marcin Wręczycki, Wojciech Osowski, Franciszek Długosz, Jan Bartoszek, Jakub Furgała, Bartosz Antonik, Wiktoria Kudela, Kaniewska Paulina, Kowalkowska Julia oraz Kajetan Wiśniewski.