Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek ZAKSY z Indykpolem AZS-em Olsztyn, do którego dojdzie w kędzierzyńskiej hali „Azoty” 14 listopada o godz. 18.30. To zaległe spotkanie czwartej kolejki siatkarskiej PlusLigi. Czy mistrzowie Polski odniosą dziewiąte zwycięstwo?

 

Zespół z Olsztyna w tym sezonie, podobnie jak w poprzednim, prezentuje się bardzo dobrze i należy do czołówki ligi. Akademicy w ośmiu meczach zdobyli 16 punktów i zajmują czwarte miejsce w tabeli, choć przez kilka kolejek zajmowali fotel wicelidera za naszą ZAKSĄ.

Siatkarze Indykpolu potrafili pokonać Skrę Bełchatów i Jastrzębski Węgiel, ale stracili punkty z Resovią Rzeszów, Treflem Gdańsk i co pewnie najboleśniejsze dla kibiców z Wartą Zawiercie.

 

Mocne strony AZS-u to na pewno: rozgrywający z przeszłością reprezentacyjną Paweł Woicki, świetny środkowy młodego pokolenia Jakub Kochanowski i wspierający go doświadczeniem Daniel Pliński, a także czeski atakujący Jan Hadrava. Nieźle prezentują się też dwaj nowi zawodnicy w składzie: reprezentant Holandii Robert Andringa oraz reprezentant Belgii Tomas Rousseaux. Obaj to przyjmujący. Nie możemy też zapomnieć o pochodzącym z Kędzierzyna-Koźla Michale Żurku, który gra na pozycji libero.

 

Podopieczni Roberto Santiliego w poprzedniej kolejce rozegrali we własnej hali zacięty mecz z Treflem, który przegrali po tie-breaku. Kosztowało to ich spadek w tabeli. W Kędzierzynie-Koźlu ten waleczny zespół zapewne będzie chciał sprawić niespodziankę i pokonać mistrzów Polski.

Wtorkowy pojedynek w hali „Azoty” będzie szczególny dla szkoleniowca ZAKSY Andrei Gardiniego, który w poprzednim sezonie prowadził AZS. Nasz trener na pewno zna ten zespół jak własną kieszeń i znajdzie sposób na zwycięstwo kędzierzynian.

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy