Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Która z drużyn z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego poniosła najwyższą porażkę w sezonie? Jaki zespół prezentuje się najlepiej na własnym boisku? Prezentujemy garść ciekawostek z minionego weekendu piłkarskiego.

 

*Już po raz 12. z rzędu piłkarze czwartoligowe Chemika Kędzierzyn-Koźle nie przegrali meczu ligowego. Tym razem na boisku w Strzelcach Opolskich miejscowy Piast dwukrotnie obejmował prowadzenie lecz dwa razy do remisu doprowadzał Daniel Sadowski.

*Po serii sześciu wygranych spotkań grająca w lidze okręgowej Victoria Cisek przegrała w Źlinicach. Drużyna Victorii strzeliła trzy bramki lecz nie wystarczyło to nawet na zdobycie jednego punktu. Po raz czwarty w tym sezonie Cisek stracił cztery bramki i po raz trzeci w takim wypadku przegrał.

*Po-Ra-Wie II Większyce po raz pierwszy w obecnym sezonie zremisowała mecz ligowy. A zespół przegrywał już 1:3 w tym meczu, lecz strzelił dwie bramki w ciągu 80 sekund.

*Okazałym zwycięstwem 5:0 zakończyli rundę jesienną piłkarze KS Sławięcice. To ich piata wygrana w tym sezonie i jednocześnie mecz w którym strzelili najwięcej bramek jesienią. Wcześnie dwukrotnie zdobywali po cztery bramki w meczach ligowych.

*Na zakończenie rundy jesiennej w szóstej grupie klasy A najwyżej klasyfikowany jest beniaminek, Inter Mechnica. Zajmuje piąte miejsce, za to w dole tabeli jest sporo drużyn z naszego powiatu. Aż cztery zespoły są klasyfikowane na miejscach od 10. w dół., więc wiosną przydała by się lepsza gra tych drużyn.

*Z rozgrywek jedenastej grupy klasy B wycofany został zespół Benfiki Klisino, bo nie stawił się na trzech meczach. Wszystkie mecze z udziałem tego zespoły zostały anulowane i wycofane z tabeli.

*Wygrywając 7:0 z Błękitnymi Jaryszów drużyna Zawiszy Stara Kuźnia osiągnęła czwartą wygraną na własnym boisku jesienią. Czyli ma komplet wygranych u siebie, jako jeden z dwóch zespołów ligi. Drugim jest TKKF Blachowianka.

*Zwycięstwem 2:1 z ostatnim zespołem tabeli juniorzy Chemika Kędzierzyn-Koźle zakończyli rywalizację jesienną. Są liderem Opolskiej Ligi Juniorów i mają cztery punkty przewagi nad kolejnym zespołem.

*Seniorzy Po-Ra-Wia Większyce stracili aż cztery bramki w meczu ze Starowicami Dolnymi. To najwyższa porażka Większyc w obecnym sezonie. Do tej pory jesienią Większyce straciło raz cztery bramki ale wówczas miało na koncie honorowe trafienie. A różnicą czterech bramek to zespół Większyc po raz ostatni przegrał 5 marca 2016 roku w Gogolinie. Wówczas MKS wygrał 5:1.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy