Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Za kilka dni reprezentacja Polski w parabadmintonie rozpocznie walkę o medale w mistrzostwach świata, które odbędą się w koreańskim Ulsan. W kadrze są zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla.

 

Dwójka reprezentantów MMKS-u: wózkarz Jakub Sikorski i Denis Grzesiuk (do Korei poleci dzięki wsparciu urzędu miasta) oraz trener Tomasz Zioło, w miniony weekend brali udział w Belfaście w ostatniej fazie przygotowań do mistrzostw.

Zgrupowanie dla zawodników z intensywnym cyklem treningowym przeprowadzono w Narodowym Centrum Badmintona  w Lisburn. Trenerzy natomiast uczestniczyli w szkoleniu, którego celem było polepszenie metodyki treningu w odniesieniu do każdej z sześciu klas parabadmintona. Zajęcia zorganizowała Europejska Konfederacja Badmintona (BEC)..

- Każdy z zawodników i trenerów ocenił wysoko organizację tego wydarzenia. Z zawodnikami pracowali najlepsi trenerzy zaproszeni przez BEC, a dla trenerów parabadmintona zajęcia warsztatowe prowadzili wybitni specjaliści: Lyndon Williams z Walii i John Shearer ze Szkocji – relacjonuje Tomasz Zioło.

Wszyscy uczestnicy  zajęć treningowych i trenerskich otrzymali na koniec certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy