Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kolejny już Turniej Mikołajkowy czeka młodych miłośników piłki nożnej. W tym roku, wyjątkowo, gościem specjalnym będzie Tadeusz Waligóra, wieloletni trener klubu RTS Odra Koźle.

 

Będzie się działo na hali widowiskowo-sportowej w Azotach. Dziewiątego grudnia na zaproszenie klubu piłkarskiego RTS Odra Koźle zjadą do naszego miasta zawodnicy takich zespołów jak: GKS Katowice, ROW Rybnik, Szombierki Bytom, Odra Opole, Team Gliwice, LUKS Ujazd, Górnik Zabrze, Piast Gliwice, Stadion Śląski oraz Polonia Bytom. Rozegrany zostanie, jak co roku, Turniej Mikołajkowy, w którym wezmą udział młodzi piłkarze z rocznika 2011 oraz 2006. 

- W tym roku turniej będzie wyjątkowy, ponieważ będziemy gościli Pana Tadeusza Waligórę. Byłego zawodnika, który w barwach naszego klubu występował w latach 1961-1974 jako czynny zawodnik. Pracę trenera rozpoczął od treningów z trampkarzami, później grupą seniorów oraz juniorów odnosząc spore sukcesy. Trenował aż 44 lata. Pożegnał się z klubem w 2009r odchodząc na emeryturę sportową. Nie można zapomnieć również o tym, że Pan Tadeusz był szanowanym nauczycielem wychowania fizycznego. Pracując w Szkole Podstawowej nr 12 przyczynił się do tego, że była to jedna z najlepiej usportowionych szkół w województwie. Piłka nożna, piłka siatkowa, koszykówka, lekkoatletyka i sporty zimowe były dyscyplinami wiodącymi. Spod jego skrzydeł do klubów I ligi wybili się tacy zawodnicy jak Krzysztof Frankowski, który grał w reprezentacji Polski juniorów a później jako senior w I ligowej Stali Mielec oraz Zbigniew Konkolewski, który grał w I lidze w GKS-Katowice i w II lidze w Chemik Kędzierzyn-Koźle - opowiada nam Wojciech Prajs Prezes klubu RTS Odra Koźle.

- Wszystkich, którzy mają ochotę spotkać się z naszym Gościem, serdecznie zapraszamy 9.12.2017r o godzinie 9.00 do Hali widowiskowo-sportowej w Azotach - kontynuuje Wojciech Prajs.

Patronat nad tą imprezą objęła Pani Prezydent Sabina Nowosielska.

 

 

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy