Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odniosła ósme zwycięstwo w PlusLidze i umocniła się na fotelu Lidera. Mistrzowie Polski 8 listopada w hali „Azoty” pokonali ostatni w tabeli BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:10, 25:15, 25:18).

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem pojedynku. Wszak mistrzowie kraju kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, a rywale do tej pory nie zdobyli nawet punktu. Jednak PlusLiga słynie z niespodzianek i ciekawych rozstrzygnięć, dlatego nie można lekceważyć żadnego przeciwnika.

 

ZAKSA przystąpiła do meczu w nieco zmienionym składzie. Znów na parkiecie pojawił się Krzysztof Rejno, który tak dobrze zaprezentował się w poprzednim starciu z ONICO Warszawa. Z kolei Sama Deroo na przyjęciu zastąpił Rafał Szymura. I to właśnie ten młody zawodnik był najjaśniejszą postacią tego meczu.

W pierwszej partii miejscowi szybko odskoczyli. Po bloku Krzysztofa Rejno, błędach graczy BBTS-u i czterech atakach Rafała Szymury zrobiło się 12:4. Przy stanie 14:7 w polu zagrywki pojawił się Benjamin Toniutti i poszła seria. Kędzierzynianie grali jak w transie, a rywalom nic nie wychodziło. Po asie serwisowym Maurice Torresa było już 23:7 i za moment było po secie.

 

Na początku drugiego zespół z Bielska-Białej prowadził 3:2, ale akcje Rafała Szymury i błędy własne gości spowodowały, że kędzierzynianie przejęli inicjatywę. Po punktowej zagrywce Benjamina Toniuttiego było już 11:5. Od wyniku 11:7 ZAKSA wygrała siedem akcji z rzędu. Przy stanie 20:10 Rafała Buszka zastąpił Kamil Semeniuk, a wysoką przewagę nasi utrzymali do końca.

 

Po dziesięciominutowej przerwie goście wyszli na parkiet w mocno przebudowanym składzie. I zmiennicy momentami próbowali podjąć walkę z mistrzami Polski. Była to najbardziej wyrównana partia, ale i tak przewaga miejscowych ani przez moment nie podlegała dyskusji. Dobrze zaprezentował się Kamil Semeniuk, który skończył kilka ataków i zaliczył asa serwisowego.

Całe spotkanie trwało zaledwie 61 minut!

 

ZAKSA: ZAKSA: Benjamin Toniutti, Krzysztof Rejno, Rafał Buszek, Rafał Szymura, Łukasz Wiśniewski, Maurice Torres, Paweł Zatorski (libero) oraz Sławomir Jungiewicz, Kamil Semeniuk, Marco Falaschi

 

BBTS: Oleg Krikun, Piotr Łukasik, Viaczeslaw Tarasow, Mariusz Gaca, Bartosz Cedzyński, Harrison Peacock, Kajetan Marek (libero), oraz Bartosz Janeczek, Jakub Bucki, Jarosław Macionczyk, Tomasz Piotrowski, Wojciech Siek, Przemysław Czauderna (libero)

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy