Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Karolina Michałek z Kędzierzyna-Koźla została mistrzynią Polski młodzików w podnoszeniu ciężarów. Utalentowana zawodniczka podczas turnieju w Białkach kilka razy poprawiła własne rekordy kraju i ustanowiła nowe!

 

O sukcesach ciężarowców z Kędzierzyna pamiętają chyba tylko najstarsi kibice. Mało kto dziś wie, że przed laty w naszym mieście prężnie działała sekcja.

Kultywować tradycje tego sportu w regionie od dłuższego czasu stara się Wiesław Włodarski. Najpierw w Kędzierzynie-Koźlu, a od kilku lat przy Towarzystwie Promocji i Rozwoju Wsi Cisek pod nazwą „Spot-Light” prowadzi sekcję atletyczną.

 

To właśnie on dostrzegł jakiś czas temu talent u Karoliny Michałek. Kiedy dziewczyna zaczęła startować na zawodach i prezentować coraz lepsze wyniki, stało się jasne, że zainteresują się nią mocniejsze kluby. Wychowanka Wiesława Włodarskiego trafiła do Wrocławia. Kilka tygodni temu, podczas XV Drużynowego Pucharu Polski w Ciechanowie, Karolina dziewięć razy poprawiała rekord Polski w swojej kategorii wagowej i wiekowej.

 

Wyczyn ten powtórzyła w Białkach, gdzie w dniach 26-29 października o medale mistrzostw kraju rywalizowały najlepsze piętnastolatki. Reprezentantka UKS-u Talent Wrocław w wadze 75 kg nie miała sobie równych. W rwaniu zaliczyła 67 kg, a w podrzucie 77 kg i z łącznym wynikiem 144 kg zdobyła trzy złote medale. Karolina drugą Wiktorię Grochowską wyprzedziła o 22 kg, a trzecią Karolinę Siekierzycką aż o 28 kg!

 

Po tym starcie Karoliną Michałek zainteresowali się szkoleniowcy kadry narodowej i pewnie wkrótce otrzyma powołanie do reprezentacji.

 

karolina2
karolina2
karolina3
karolina3
karolina4
karolina4
karolina5
karolina5

 

Foto: Michał Sowiżdrzał

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek

Biorą udział w konwersacji