Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Zawodnicy z sekcji SSK Bushido Kędzierzyn-Koźle wystartowali w mistrzostwach Polski w kategoriach juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców w karate WKF, które odbyły się w Pleszewie. Dwóch z nich stanęło na podium w tych zawodach.

 

Pierwszego dnia mistrzostw rywalizowano w kata. Medale wywalczyło dwóch naszych karateków. W kategorii juniorów Paweł Sucharzewski zajął drugie miejsce. Natomiast wśród młodzieżowców Aleksander Adamów stanął na najniższym stopniu podium.

Blisko medalu w grupie juniorek młodszych była Paulina Sobol, która pojedynki o wejście do finału, a później o trzecie miejsce przegrała po 2:3. Na siódmej pozycji rywalizację juniorek ukończyła Martyna Flis. W kata drużynowym Bushido wystawiło też drużynę juniorów w składzie: Paweł Sucharzewski, Wojciech Czas i Artur Bednorz, ale nie udało się jej stanąć na podium.

 

Rywalizacja w konkurencji kumite rozpoczęła się pechowo dla Magdaleny Lewandowskiej, która odniosła efektowne zwycięstwo w pierwszej walce, ale doznała kontuzji i musiała zrezygnować z dalszych startów.

Szczęście nie dopisało też Krzysztofowi Knapikowi, który po raz pierwszy startował w kategorii wiekowej U-21. Wojownik z Bushido wygrał dwa pojedynki, jednak starcie o wejście do finału, mimo jego usilnych starań, zakończyło się przegraną, podobnie jak walka o brązowy medal.

 

- Wszystkie rozegrane przez naszych zawodników walki można zaliczyć do bardzo udanych. Był to pierwszy start naszych reprezentantów w tym sezonie i dlatego mamy nadzieję, że wszystkie następne będą równie dobre, ale tym razem szczęście bardziej będzie nam sprzyjało – mówi Oskar Łuczkiewicz, trener karateków z Bushido.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy