Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Komu odjęto punkty, mimo iż wygrał mecz? Jaka drużyna kontynuuje passę zwycięstw, a która znów przegrała? Zapraszamy na garść ciekawostek z minionego weekendu na piłkarskich boiskach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

 

*Piłkarze Po-Ra-Wia Większyce wygrali z KS Krasiejów i był to piąte z rzędu zwycięstwo ligowe. Natomiast drugi z naszych czwartoligowców, Chemik Kędzierzyn-Koźle pokonał LZS Starowice i był to szósty mecz tego zespołu bez porażki.

*Drugi mecz z rzędu wygrał w lidze okręgowej zespół Victorii Cisek. Drużyna zdobyła dwie bramki, co zdarzyło się po raz drugi, z tym że po raz pierwszy zapewniło trzy punkty.

*Pierwsze zwycięstwo na koncie zanotowali w niedzielę piłkarze LZS Łężce, pokonując Spartę Zawiszyce. Cztery bramki w tym spotkaniu zdobył Mirosław Pakuła. W tym jednym meczu Łężce strzeliły więcej bramek niż w siedmiu poprzednich meczach razem. Serię czterech meczów bez porażki przerwał Śląsk Reńska Wieś, pokonując Odrzankę Dziergowice. A dla Odrzanki był to już szósty mecz z kolei bez wygranej.

*W klasie B pierwszej porażki w sezonie doznali piłkarze Polonii Gościęcin, ulegając na własnym boisku LKS-owi Szonów. Polonia straciła w tym spotkaniu aż siedem bramek czyli więcej ile w poprzednich sześciu meczach sezonu. Po raz ostatni siedem bramek zawodnicy Polonii Gościęcin stracili 30 kwietnia 2017 roku, kiedy to Polonia uległa 0:9 Zawiszy Stara Kuźnia.

*Niepokonani na wyjeździe są piłkarze RTS Odry Kędzierzyn-Koźle, którzy tym razem wygrali w Jaryszowie z tamtejszym zespołem Błękitni II. Natomiast TKKF Blachowianka jest niepokonana na własnym boisku, tym razem pokonując 1:0 Zawiszę Stara Kuźnia. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Dawid Czepul.

*Juniorzy Chemika Kędzierzyn-Koźle wygrali wyjazdowy mecz derbowy z RTS Odrą Kędzierzyn-Koźle. Jest to już siódmy z rzędu mecz derbowy tych drużyn wygrany przez juniorów Chemika w najwyższej klasie rozgrywkowej juniorów.

*Piaty mecz ligowy z rzędu przegrały dziewczęta Śląska Reńska Wieś w piłkarskiej trzeciej lidze kobiet. Jednocześnie był to czwarty mecz w którym Śląsk stracił dwucyfrową ilość bramek.

*Juniorzy młodsi Chemika Kędzierzyn-Koźle pokonali Sokoła Niemodlin aż 7:0 i była to ich najwyższa wygrana w obecnym sezonie. Była to siódma wygrana podopiecznych Mariusza Sadyka jesienią.

*Po wycofaniu z rozgrywek trampkarzy Kresowianki Nowa Wieś zespół LZS Stare Koźle jest bez punktów, gdyż z tabeli odjęte zostały punkty zdobyte z tym zespołem. Podobna jest sytuacja w rywalizacji juniorów młodszych, bo tam również Odrzanka Dziergowice ma odjęte punkty za mecz z Kresowianką Nowa Wieś. Również w tej kategorii wiekowej Kresowianka wycofała zespół z rozgrywek.

*

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy