Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przygotowują się do rozgrywek ligowych w naszym mieście lecz nie wszyscy. Przed zespołem za kilka miesięcy spore wyzwanie.

 

 

Po raz pierwszy w historii klubu siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zagrają w Klubowych Mistrzostwach Świata. Impreza odbywać się będzie w Polsce, w grudniu a wystąpią w tym turnieju: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Skra Bełchatów, Zenit Kazań, Sada Cruzeiro Volei, Lube Civitanova, Club Ciudad de Bolivar, Sarmayeh Bank Teheran VC oraz zespół z „dziką kartą”. Rywalizacja w Klubowych Mistrzostwach Świata zaczęła się w 1989 roku w Parmie, gdzie wygrał zespół Maxiconco Parma. Rozgrywana była aż do roku 1992 a reaktywowana została w 2009 roku. Poprzednie KMŚ odbyły się w brazylijskim Betim gdzie triumfował po raz drugi z rzędu mistrz Brazylii, Sada Cruzeiro Volei dwa razy w finale pokonując Zenit Kazań. Z polskich drużyn w KMŚ grały już Skra Bełchatów oraz Jstrzębski Węgiel. Skra w 2009 oraz w 2010 roku wywalczyła srebrne medale natomiast w 2012 roku brązowy medal. Jastrzębski Węgiel w sezonie 2011 zajał drugie miejsce. ZAKSA jeszcze w tych mistrzostwach nie grała ale ma czas do grudnia, kiedy to rozgrywany będzie ten turniej w Polsce. W dniach od 11 do 17 grudnia prawdopodobnie w Łodzi oraz Katowicach lub Krakowie rywalizować mają siatkarze najlepszych klubów siatkarskich świata.

 

Część siatkarzy ZAKSY zagra od piatku, 11 sierpnia w Memoriale Huberta Wagnera, który stanowi ostatni sprawdzian dla reprezentacji przed mistrzostwami Europy. Były trener ZAKSY a obecny reprezentacji Polski, Ferdinando De Giorgi na mecze z reprezentacjami Francji, Kanady i Rosji powołał 18. zawodników. Z drużyny aktualnego mistrza Polski powołanie otrzymali: Paweł Zatorski, Rafał Buszek, Mateusz Bieniek oraz Łukasz Wiśniewski. Ponadtto w składzie sztabu szkoleniowego i medycznego jest Piotr Pietrzak, specjalista od przygotowania fizycznego.

Mecze Memoriału Huberta Wagnera odbywają się w Krakowie.


Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy