Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Niektórzy z łezką w oku wspominają goszczące przez 4 lata w naszym mieście, a organizowane z wielkim rozmachem Puchary Europy w Triathlonie. W tamtym czasie były to największe wydarzenia sportowe na Opolszczyźnie. Staliśmy się ich gospodarzem nie bez przyczyny. Na sukces ten przez wiele lat pracowało wiele osób.

 

W 2004 roku zorganizowano w naszym mieście X Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Weteranów w Triathlonie oraz Puchar Polski Seniorów. W zawodach wystartowało 130 zawodników. Zwieńczeniem wysiłków organizacyjnych wielu poprzednich lat, było przyznanie naszemu miastu prawa do organizacji Otwartych Mistrzostw Polski w Triathlonie Seniorów, Młodzieżowców oraz Juniorów na dystansie olimpijskim w 2005 roku. Za profesjonalną  organizację tej imprezy zostaliśmy bardzo wysoko ocenieni przez obserwatorów Europejskiej Unii Triathlonu.
W efekcie od światowej Federacji Triathlonu ITU otrzymaliśmy propozycję, a jednocześnie prawo organizacji w 2006 roku Pucharu Europy w Triathlonie  (ITU Premium European Cup Triathlon).
- Delegacja z Kędzierzyna-Koźla udała się wówczas do holenderskiego Holten, aby podpatrzeć, jak organizuje się imprezę tej rangi. Zawody w Holten zrobiły na nas ogromne wrażenie. Władze Kędzierzyna-Koźla, które usilnie namawiałem na zorganizowanie u nas tej imprezy, zaufały mi, choć nie wszyscy wierzyli, że podołamy temu wielkiemu wyzwaniu. Była to pierwsza tak wielka impreza triathlonowa w Europie Środkowo-Wschodniej - wspomina Adam Wołkowski, inicjator tego przedsięwzięcia i zarazem dyrektor wykonawczy Pucharu Europy w Kędzierzynie-Koźlu.

Andrzej Kopacki

Więcej na ten temat w najnowszym numerze Nowej Gazety Lokalnej


Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy