Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Zaczęły się rozgrywki ligowe sezonu 2017/2018. Jaki to był start naszych drużyn? Czy jest jakieś prawo serii? To w naszych ciekawostkach z piłkarskiego weekendu.

 

Obie drużyny z naszego powiatu przegrały swoje mecze ligowe w czwartej lidze. Po raz ostatni takie zdarzenie miało miejsce w 29 kolejce poprzedniego sezonu czyli 27 maja. Wówczas Chemik przegrał na własnym boisku z KS Krapkowice 0:3 a Po-Ra-Wie Większyce uległo w Głubczycach miejscowej polonii 1:3. Czyli prócz braku punktów zanotowaliśmy jeszcze taki sam wynik bramkowy Większyc jak wówczas. No i taki sam był układ gier, Większyce na wyjeździe a Chemik na własnym boisku.

 

Dla czwartoligowego Chemika Kędzierzyn-Koźle porażka 0:1 z Polonią Nysa była drugim meczem ligowym z rzędu (wliczając poprzedni sezon) w którym nie potrafił strzelić bramki. Również sobotni mecz był trzecim z rzędu ligowym meczem którego Chemik nie zdołał wygrać.

 

Po-Ra-Wie Większyce swój czwarty sezon w czwartej lidze zaczął od porażki i był to trzeci taki start naszego zespołu. W sezonie 2014/2015 Większyce przegrały na wyjeździe 0:6 ze Stalą Brzeg. W sezonie 2015/2016 Po-Ra-Wie uległo w roli gospodarza 0:1 MKS Gogolin. W poprzednim sezonie Większyce po raz pierwszy wygrały na inaugurację, pokonując LZS Kup 3:2.

 

Reaktywowany po czterech latach przerwy zespół TKKF Blachowianka rozegrał dwa mecze sparingowe. W obu stracił po cztery brameki ale w pierwszym strzelił jednego gola a w drugim dwa. W środę Blachowianka ma rozegrać kolejny mecz sparingowy, tym, razem z LZS Kotlarnia Goszyce. Czy prawem serii Blachowianka przegra tym razem 3:4?


Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy