Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Aż w trzech grupach mają występować drużyny z naszego powiatu, które zgłosiły się do rozgrywek w piłkarskiej klasie B w nadchodzącym sezonie.

Ponad dwa tygodnie temu zakończyło się zgłaszanie zespołów, które chcą zagrać w powiatowej „bundeslidze”, czyli w rozgrywkach piłkarskiej klasy B na Opolszczyźnie. Ostatecznie do rywalizacji zgłosiły się 172 drużyny, które podzielono na trzynaście grup. Tylko zwycięzca uzyskiwać będzie awans do klasy A.

Jako jedyny zespół z naszego powiatu w grupie 13. występować ma LZS Maciowakrze. Drużyna z gminy Pawłowiczki rywalizować ma z przeciwnikami z powiatu głubczyckiego w 14. zespołowej grupie, gdzie przydzielono dwóch spadkowiczów z klasy A: Polonię Ściborzyce Wielkie i Rolnika Lewice.

W grupie 11. rywalizować będą dwie drużyny z naszego powiatu: Polonia Gościęcin i LZS Pokrzywnica. Jest to również grupa złożona z 14 drużyn, w której ma grać dwóch spadkowiczów: Fortuna Głogówek i LZS Kórnica Nowy Dwór. Poza tym są tam zespoły z powiatu prudnickiego, głubczyckiego i krapkowickiego. Najwięcej, bo aż siedem zespołów z naszego powiatu grać będzie w 12. grupie. W gronie trzynastu drużyn jest jeden spadkowicz, LZS Raszowa oraz dwie nowe drużyny, czyli TKKF Blachowianka i RTS Odra Kędzierzyn-Koźle. Oprócz naszych drużyn są tam zespoły z powiatu strzeleckiego.

W zakończonym kilka tygodni temu sezonie w klasie B było 15 grup, w których zaczynały rywalizację 182 drużyny. Jednak w trakcie rozgrywek dziewięć zespołów wycofało się. Z naszego powiatu w rywalizacji brało udział dwanaście drużyn. Dwie wywalczyły awans do klasy A; do rozgrywek nie został zgłoszony drugi zespół Śląska Reńska Wieś.


Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy