Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Dziś (18.05) podczas finału wojewódzkiego w piłce nożnej dziewcząt, zawodniczki z PG 5 w Kędzierzynie-Koźlu zdobyły drugie miejsce. Choć nie przegrały ani jednego meczu, bilansem bramek były gorsze od piłkarek z Brzegu.

 

Dziewczyny z PG 5 awansowały do finału wojewódzkiego w ubiegły czwartek po tym jak na własnym boisku wygrały wszystkie mecze półfinałowe. Podczas dzisiejszego finału, który rozegrano w Brzegu, do pełni szczęścia zabrakło naprawdę niewiele. Zawodniczki z „piątki” pierwszy mecz wygrały z faworyzowanym Prudnikiem aż 4:1. Do bramki trafiła dwa razy Daria Stanisławska i Dominika Kwaśnik. Kolejny mecz w którym kędzierzynianki zagrały z drużyną z Brzegu  zakończył się remisem 2:2 a trzeci pojedynek z Nysą udało się wygrać 2:0. Zwycięstwo cieszyło tym bardziej, że zawodniczki z Nysy to aktualne mistrzynie województwa w piłce halowej.

Po rozegraniu wszystkich meczy zarówno PG 5 jak i drużyna z Brzegu miały po siedem punktów. O zwycięstwie w turnieju zdecydował bilans bramek. Drużyna z Brzegu wygrała stosunkiem 8 do 5.

Skład PG 5: Wiktoria Szewczyk, Wiktoria Podlodowska, Monika Klita, Dominika Kwaśnik, Aleksandra Kurzeja, Daria Stanislawska, Maja Owsińska, Natalia Kaczmarczyk.

Trener: Jan Węgrzyn

 

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
9
9


Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy