Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Były już szkoleniowiec ZAKSY, a obecnie trener reprezentacji Polski Ferdinando De Giorgi ogłosił skład kadry na Ligę Światową.

 

W zespole jest trzech siatkarzy mistrza Polski z Kędzierzyna-Koźla. Są to: przyjmujący Rafał Buszek, środkowy Mateusz Bieniek oraz libero Paweł Zatorski. W Lidze Światowej zagra też Dawid Konarski, który nie tak dawno zdecydował o opuszczeniu Kędzierzyna-Koźla i wybrał ofertę czwartej drużyny ligi tureckiej - Ziraatu Bankasi Ankara.

 

Rozgrywki Ligi Światowej rozpoczną się na początku czerwca. Zanim do nich dojdzie Polacy sprawdzą formę w meczu towarzyskim z Iranek, który odbędzie się 20 maja w katowickim „Spodku”. Wtedy tez nastąpi oficjalne pożegnanie z reprezentacją Krzysztofa Ignaczaka.

W pierwszym turnieju interkontynentalnym LŚ, który odbędzie się we Włoszech w dniach 2-4 czerwca, nasi siatkarze zagrają z gospodarzami, Brazylią oraz Iranem. Później czekają ich kolejne zawody w Bułgarii (9-11 czerwca) oraz w Polsce (15-18 czerwca).

Sześć najlepszych zespołów fazy interkontynentalnej wystąpi w turnieju finałowym, który odbędzie się w Brazylii w dniach 4-8 lipca.

 

Skład reprezentacji:

atakujący: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Maciej Muzaj;
przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka;
środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Andrzej Wrona, Bartłomiej Lemański;
rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Marcin Komenda;
libero: Kacper Piechocki, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.


Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy