Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Jak kończyły się derby Kędzierzyna-Koźla oraz powiatu w różnych ligach i kategoriach wiekowych? Kto przerwał złą passę, a kto przedłużył swoją serię dobrych wyników? Zapraszamy do lektury.

 

 

*Derby naszego powiatu w czwartej lidze nie przyniosły rozstrzygnięcia. Już w pierwszej swojej akcji piłkarze z Większyc strzelili gola lecz Chemik wyrównał cztery minuty później. Więcej bramek już w tym meczu nie padło mimo iż zespoły miały jeszcze okazje bramkowe.

*Derby Kędzierzyna-Koźle juniorów w Opolskiej Lidze zakończyły się zgodnie z przewidywaniem  wygraną Chemika. Drużyna RTS Odry Kędzierzyn-Koźle zdobyła wprawdzie bramkę lecz straciła cztery i ostatecznie przegrała na własnym boisku 1:4.

*Po-Ra-Wie II Większyce po dwóch kolejnych porażkach na własnym boisku tym razem podejmowało drużynę Piomar Tarnów Przywory. Nasza drużyna po trafieniach Fabiana Murlowskiego, Łukasza Tracza i Tomasza Gorzkowskiego prowadziła po pół godzinie gry już 3:0. Ale goście walczyli i jeszcze przed przerwą strzelili gola a na pół godziny przed końcem meczu zdobyli kontaktowego gola. Wynik meczu ustalił napastnik o nazwisku Lewandowski. Ale to nie Robert z reprezentacji tylko junior z Piomaru, Szymon wpuszczony na boisku dwie minuty wcześniej.

*Śląsk Reńska Wieś podzielił się punktami z LZS Kotlarnia Goszyce. Dla Śląska to drugi z rzędu remis w lidze i jednocześnie czwarty remis w sezonie. Goście już po zakończeniu meczu doznali osłabienia, gdyż ich bramkarz został ukarany drugą żółtą kartką a w efekcie czerwoną, za słowną obrazę sędziego.

*Po raz piaty z rzędu mecz ligowy przegrała Odrzanka Dziergowice, w drugim spotkaniu z rzędu nie strzelając nawet bramki. Oczywiście przegrany mecz z Polonią Ściborzyce Wielkie został zweryfikowany jako walkower dla Odrzanki ale na boisku nasza drużyna to spotkanie przegrała.

*W klasie B lider z ostatnią drużną w tabeli grał tylko jedną połowę. Inter Mechnica prowadził do przerwy 5:0 lecz na drugą połowę gracze Polonii Gościęcin już nie wyszli, gdyż zaczęli mecz w dziesięciu a później zostali przetrzebieni przez kontuzje.

*Aż siedem bramek w meczu w klasie B pomiędzy LZS Maciowakrze a LZS Stare Koźle strzelił Rafał Benedik dla Maciowakrza. Stare Koźle całe spotkanie grało w dziewięciu a Benedik trzy ostatnie bramki meczu zdobył w ciągu 130 sekund.

*Wicelider w klasie B, LZS Łężce przegrał wyjazdowy mecz z drugim zespołem LZS Walce i  jest to jedyna drużyna w lidze której Łężce nie zdołały pokonać ani u siebie (remis 1:1) ani na wyjeździe. Dla naszego zespołu była to trzecia porażka w tym sezonie. Wszystkie Łężce poniosły na wyjeździe. Jednocześnie był to 22 mecz z rzędu w którym Łężce strzeliły co najmniej jedną bramkę.

*Juniorzy Młodsi Chemika Kędzierzyn-Koźle pojechali na mecz do Kluczborka z miejscowym MKS-em. Dla liderującego w lidze Chemika gola strzelił Grzegorz Filipiak lecz w tym momencie Kluczbork prowadził dwoma bramkami i całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

*Trampkarze Chemika Kędzierzyn-Koźle wygrali trzeci mecz w sezonie i opuścili ostatnie miejsce w tabeli. Chemik zdobył aż cztery bramki czyli najwięcej w sezonie. Tyle samo goli Chemik zdobył w pierwszym meczu sezonu wygrywając 4:2 ze Startem w Dobrodzieniu. Tym razem 4:1 Chemik pokonał Piast Strzelce Opolskie a gole strzelali dla naszego zespołu Dawid Zych, Paweł Antoniuk, Daniel Ważowski i Michał Smykla.

*Juniorzy młodsi Unii Polska Cerekiew pojechali do Kietrza na mecz z miejscowym GLKS-em tylko w siedmiu. Mimo ambitnej gry stracili siedem bramek nie strzelając żadnej. Ale zagrali tylko pierwszą połowę bo na drugą już nie wyszli gdyż zostali zdekompletowani przez kontuzję.

*Juniorzy młodsi Śląska Reńska Wieś wygrali 3:0 z Rolnikiem Biedrzychowice i był to ich piaty mecz wygrany z rzędu w którym nie stracili bramki. Jednocześnie było to ich dziewiąte z rzędu zwycięstwo ligowe. Są liderem tabeli i w najbliższy weekend jadą do Żyrowej aby zagrać z wiceliderem, Victorią Żyrowa. Jesienią w Reńskiej Wsi nasz zespół wygrał 4:2.

*Juniorzy Śląsk Reńska Wieś nie pojechali na mecz do lidera pierwszej ligi, KS Krapkowice gdyż nie zebrali się w komplecie. Tym samym kontynuują fatalną passę meczów wyjazdowych, gdyż w ośmiu spotkaniach na wyjeździe zdobyli tylko jeden punkt.

*Trampkarze LZS Stare Koźle w dziesięciu stawiali czoła rówieśnikom Victorii Cisek lecz ulegli im 1:6, strzelając w dodatku gola samobójczego.


Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy