Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Rozegrana została 19. kolejka meczów w lidze młodzików i coraz mniej niewiadomych pozostaje w rywalizacji, ale mecze są coraz częściej zacięte.

Odbyły się derby naszego powiatu, w których Odrzanka Dziergowice podejmowała Śląsk Reńska Wieś. Po dwudziestu minutach gry Seweryn Musioł w ciągu pięćdziesięciu pięciu sekund zdobył dwie bramki dla gospodarzy a dziesięć minut później Jakub Mainka dołożył trzecie trafienie dla Odrzanki. Ale odpowiedź Sląska była dość szybka bo dwie minuty po stracie trzeciego gola Daniel Piwko zdobył bramkę dla gości a w 40. minucie spotkania dołożył drugie trafienie. Jednak na więcej nie pozwolili miejscowi a niezawodny Musioł zdobył trzeciego swojego gola w tym meczu ustalając wynik meczu na 4:2.

W meczu dwóch czołowych drużyn tej grupy RTS Odra Kędzierzyn-Koźle pokonała Victorię Żyrowa ale i tak nie pozwoliło to drużynie z Koźla wskoczyć do pierwszej trójki drużyn tej grupy. Wicelider czyli Chemik wygrał wyjazdowe spotkanie w Krapkowicach a dwa zespoły zostały rozgromione przez przyjezdnych. W Gierałtowicach miejscowy LZS uległ wysoko liderowi tabeli lecz zdołał zdobyć honorową bramkę. Jeszcze wyżej przegrała Polonia Gościęcin i w dodatku nie zdołała ani raz pokonać bramkarza Koksownika Zdzieszowice.

Wyniki: LKS Obrowiec – Rolnik Biedrzychowice 3:3, Odrzanka Dziergowice – Śląsk Reńska Wieś 4:2 (Musioł 3, Mainka – Piwko 2), LZS Gierałtowice – Piast II Strzelce Opolskie 1:19, RTS Odra Kędzierzyn-Koźle – Victoria Żyrowa 1:0 (Nowak), Polonia Gościęcin – Koksownik Zdzieszowice 0:22, Spiders Krapkowice – Chemik Kędzierzyn-Koźle 0:2 (Klich, Szmidt).

1.Piast Strzelce Op.                 19        55        178-18

2.Chemik Kędzierzyn-Koźle        19        49        140-13

3.Victoria Żyrowa                    19        42        115-31

4.RTS Odra Kędzierzyn-Koźle     19        41        111-23

5.Spiders Krapkowice               19        35        78-39

6.Odrzanka Dziergowice            19        28        66-34

7.Koksownik Zdzieszowice         19        27        75-61

8.LKS Obrowiec                       18        21        47-70