Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Dwudziestego pierwszego marca, w Nysie, odbył się turniej finałowy Licealiady województwa opolskiego. Zespół II Liceum Ogólnokształcącego udał się do Nysy w pełnym składzie, za wyjątkiem wcześniej już kontuzjowanego Dawida Siemaszko.Warto tu dodać, iż sprawdził się on jednak w roli drugiego trenera. Pragnąc odzyskać tytuł mistrza województwa, drużyna z II LO, musiała pokonać aż trzy inne zespoły (1 LO - klasa ZAKS-y, Ekonomik Nysa i ZSPIO Nysa klasa SOS ). W zmaganiach towarzyszyła im wspaniała grupka kibiców z klasy 2A, a także Pani Zofia Harasim.

Losowanie zdecydowało o tym, że pierwszy mecz przyszło im grać z faworyzowanym liceum z Koźla. Przebieg meczu wyglądał jednak, szczególnie w drugim secie, bardzo jednostronnie. Zawodnicy z II LO z pełną konsekwencją i odpowiednią dozą animuszu prowadzili to spotkanie, od początku do końca. Świadczy o tym choćby sam wynik 2:0.

Można pokusić się o stwierdzenie, że chłopcy z klasy siatkarskiej dostali lekcję pokory od ogólniaka z Kędzierzyna. Drugi mecz nie sprawił naszym zawodnikom żadnej trudności, gdyż ekonomik uległ wyjątkowo łatwo, również 2:0. Jako wyróżniającą się postać należy wskazać kapitana - Marka Żurka, który swoimi potężnymi atakami sprawiał ogromne problemy rywalom.

Ostatni i najważniejszy mecz siatkarze z II LO zagrali z drużyną ZSiPO Nysa. Ze względu na zeszłoroczną przegraną w finale, właśnie z tą drużyną, dodatkowa mobilizacja stała się zupełnie zbędna. Wiedząc o co grają, podeszli do spotkania odpowiednio nastawieni. Pierwszy set bez wątpienia pokazywał poziom jaki obie te drużyny prezentowały. Wyjątkowo zacięta partia rozstrzygnęła się jednak w końcówce. Wtedy właśnie II LO zbudowało dwupunktową przewagę, której nie dali już sobie wyrwać do końca. Kolejnego seta nie można nazwać już wyrównanym. Rozpoczęty od sześcio punktowego prowadzenia, osiągniętego głównie przez fenomenalne zagrywki rozgrywającego Łukasza Walawendra. Na tym jednak nie koniec. Rozpędzona drużyna z Kędzierzyna dalej, stopniowo powiększała swoją przewagę aż do 12 punktów. Spotkanie zakończył punktującą zagrywką Wojciech Kapusta, pieczętując zwycięstwo drużyny.

Zajmując pierwsze miejsce w województwie opolskim, chłopcy z Kopernika zapewnili sobie jednocześnie awans do turnieju centralnego w Ostródzie, który odbędzie się pod koniec maja.

Skład drużyny: kapitan Marek Żurek, Łukasz Walawender, Sebastian Wróbel, Wojciech Kapusta, Mateusz Podborączyński, Marcin Kaliński, Kornel Kosarzycki , Mateusz Cichoń, Mikołaj Semak, Paweł Himel, Jakub Federewicz, Mateusz Augustyn, Paweł Jajuga. Trenerzy: Marek Słota , Dawid Siemaszko.

Info: Sportowy Kopernik / WK