Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu
Gazeta Lokalna Kedzierzyn Kozle:Spotkania zespołów ludowych

Międzynarodowe spotkania zespołów ludowych rozpoczną się w piątek w Kędzierzynie-Koźlu. W ciągu kilku dni w różnych częściach miasta zaprezentuj się 10 grup folklorystycznych.

Program dziesiątej edycji imprezy spotkań zapowiada się ciekawie. Publiczność, obok polskich wykonawców: Zespołu Pieśni i Tańca „Mała Strzecha” z Raciborza, Teatru Muzycznego „Nad Kamienną” ze Starachowic oraz kędzierzyńsko-kozielskiego „Komesu”, podziwiać będzie mogła zespoły zagraniczne. Wśród nich zobaczymy: Zespół Tańca Ludowego „Padureanca” z Rumunii, zespoły folklorystyczne „Laduta” i „Mazgytynis” z Litwy, zespoły tańca ludowego „Zagrawa” i Veseli Gutsulyata” z Ukrainy, zespół folklorystyczny „Les Pinaudres” z Francji oraz zespół „Zig Zaghini” z Włoch.

Program imprezy:

22 sierpnia

godz. 18.00 Rynek w Koźlu (zespoły z Litwy, Ukrainy, Włoch i Komes), plac przed Carrefourem (zespoły z Ukrainy, Francji, Rumunii i „Nad Kamienną”)

23 sierpnia

godz. 19.00 plac zabaw obok Kanału Gliwickiego w Blachowni (zespoły z Litwy, Ukrainy, Włoch i Komes), stadion w Kłodnicy (zespoły z Ukrainy, Francji, Rumunii i „Nad Kamienną”)

24 sierpnia

godz. 10.00 Góra św. Anny (msza folklorystyczna)
godz. 17.00 Rynek w Koźlu (zespoły z Rumunii, Litwy i Ukrainy)-Kałusz, aula Zespołu Szkół nr 3 w Sławęcicach (zespoły z Ukrainy, Francji i Komes)

26 sierpnia

godz. 18.00 amfiteatr na os. Piastów (koncert finałowy z udziałem wszystkich grup).

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy