Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kędzierzyński „Helios” zaprasza na specjalny pokaz duńskiego thrillera „Winni”. Kolejny seans Kina Konesera zaplanowano na 5 grudnia, na godz. 18.30.

 

Trzymający w napięciu, minimalistyczny, pełen zwrotów akcji thriller, budujący gęstą atmosferę z oszczędnych, starannie wyważonych środków, klimatem i precyzją przywołujący na myśl film „Locke” z Tomem Hardym.

 

Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia - były funkcjonariusz policji - z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany.

Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie - irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku.

Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna - nie opuszczając pokoju - rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i... telefonie. W tym filmie każda sekunda, każdy grymas, spojrzenie czy dźwięk łączą się w mistrzowską całość, prowadzącą do zaskakującego zakończenia.

 

Film w reżyserii Gustava Mollera nagradzano m.in. na festiwalach Camerimage i Sundance. Jest też duńskim kandydatem do Oscara.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy