Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na ciekawy spektakl pt. „Dookoła”, który odbędzie się w domu kultury przy ul. Skarbowej 14 października o godz. 13.

 

Jest to sztuka interaktywna dla rodziców z dziećmi w wieku od półtora roku do trzech lat przygotowana przez Kolektyw Holobiont/Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.

 

„Dookoła” jest spektaklem proponującym choreograficzne, interaktywne i wielozmysłowe doświadczenie najmłodszym widzom i ich opiekunom. Poprzez pracę z obiektem, ruchem, dźwiękiem i światłem artystki zachęcają uczestników do wejścia na scenę. Jej bezpieczna, artystyczna i uważnie skomponowana przestrzeń każdorazowo staje się miejscem twórczej i swobodnej eksploracji.

 

Spektakl powstał z wdzięczności wobec dzieci za ich wrodzoną mądrość. To właśnie one, swoim spontanicznym działaniem, wciągają dorosłych do twórczej zabawy i stają się w „Dookoła” przewodnikami po świecie sztuki.

Artystki (performerka i choreografka Aleksandra Bożek-Muszyńska oraz teatrolożka i choreografka Hanna Bylka-Kaneckapragną) podczas trwania spektaklu obudzić swoistą jakość relacji rodzic - dziecko poprzez skomunikowanie opiekunów z ich własną, wewnętrzną, dziecięcą częścią.

Spektakl stwarza dorosłym uczestnikom okazję do rozwijania własnej ekspresji, wyrażania czułości oraz pogłębiania otwartości na świat i drugiego człowieka. Taki rodzaj aktywności ma szansę przełożyć się bezpośrednio na relację z dzieckiem.

 

Uwaga: dorośli i dzieci proszone są o przyjście w stroju niekrępującym ruchów, a w przestrzeń spektaklu uczestnicy wchodzą bez butów.

 

Bilety w cenie: 10 zł (rodzic plus dziecko) do nabycia w kasie kina „Twierdza”. Ilość miejsc ograniczona.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy