Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Trzecia edycja Międzynarodowych Spotkań Orkiestr Dętych odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu. Weźmie w nich udział dziewięć zespołów. Ich występy, w różnych częściach miasta, będzie można oglądać w dniach 14-16 września.

 

Podczas festiwalu publiczności zaprezentują się: Studio 117 oraz orkiestra policyjna z Ukrainy, orkiestra Królewskiej Holenderskiej Żandarmerii Wojskowej, Pipes & Drums z Częstochowy, orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Prezydencka Orkiestra Republiki Mołdawii, orkiestra z Mariboru, Irish Beats Dance Company oraz gospodarze - orkiestra Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu.

Natomiast w koncercie galowym orkiestrom towarzyszyć będzie chór Silesia Cantat – utworzony przez kilka grup z Opolszczyzny.

 

Gdzie będzie można zobaczyć występy?

Już w piątek o godz. 13 kilka orkiestr wystąpi na placu Wolności. W tym miejscu powtórzą też swoje występy w sobotę o godz. 10 i 13.

Również w sobotę od godz. 11 zespoły przemaszerują spod galerii „Odrzańskie Ogrody” do dworca kolejowego. Kolejny występ odbędzie się o godz. 14 w galerii na Pogorzelcu.

 

Koncerty towarzyszyć też będą sobotniej inscenizacji oblężenia kozielskiej twierdzy na błoniach obok domu kultury przy ul. Skarbowej (godz. 15 i 17). Z kolei w niedzielę wielki finał i koncert galowy w hali „Azoty” o godz. 16.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy