Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Niektórzy czekali na tę imprezę cały rok. To fani bigbitu i starego dobrego rocka. Tegoroczna edycja „Gitariady” znów będzie dwudniowa, a odbędzie się w kędzierzyńskim parku Pojednania 31 sierpnia i 1 września.

 

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się w 2012 roku. Wtedy wypadło czterdziestolecie działalności grupy Kenedth, a na pomysł powtórnego spotkania muzyków wpadł wokalista Mirosław Nowakowski. Zorganizowano specjalny koncert, zaproszono gości i tak już zostało. Impreza na stałe znalazła się w kalendarzu wydarzeń kulturalnych Kędzierzyna-Koźla.

 

Tym razem koncerty w parku przy al. Jana Pawła II rozpoczną się w piątek o godz. 17. Na scenie zaprezentują się artyści dobrze znani w naszym mieście, którzy na „Gitariadzie” występowali wielokrotnie, ale i tacy, którzy zagrają po raz pierwszy.

 

Pierwszego dnia będą to: V-220 Band, Old Befa z Głubczyc, Darek Guca i Przyjaciele, Głubczyckie Muzozaury, Czerwone i Czarne, Drill Stone, Waldemar Nowak i Przyjaciele, 3R12 z Niemiec, Old Kaskada, Andrzej Nebeski Trio & Friends, Agnieszka Więckiewicz i Waldemar Ziemkowski oraz V.B. Company.

 

W sobotę koncerty rozpoczną się o godz. 17.30, a wystąpią: Livermorium, Plunkton, Breath Taking, Honker, Rock’Owiak z Niemiec oraz Kazik Pabiasz i Przyjaciele. Wstęp na wszystkie występy jest bezpłatny.

 

Patronat honorowy nad imprezą sprawują: marszałek województwa, starosta powiatu i prezydent miasta, a patronat medialny: „Nowa Gazeta Lokalna” oraz portal Lokalna24.pl.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy