Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza do kina plenerowego w parku Pojednania. Seans amerykańskiego dramatu „The Florida Project” odbędzie się 11 sierpnia o godz. 21.

 

W parku przy al. Jana Pawła II będzie można zobaczyć amerykański dramat „The Florida Project”.

Jego główna bohaterka Moonee (Brooklynn Prince) ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle - wściekle liliowy budynek, z zewnątrz przypominający kiczowaty pałac z bajki.

 

Jednak w pokojach, które wynajmuje się na godziny, raczej nie spotka się księżniczki. Mieszkają tu za to rozmaici dziwacy, życiowi przegrani i zarabiające najniższą krajową sprzątaczki. Moonee, nie zważając na okoliczności, niczym odkrywca z przygodowej powieści, przemierza okoliczne nieużytki, jakby były najgęstszą dżunglą, i wymyśla z kolegami kolejne psikusy.

 

Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie musi podejmować jej mama, by opłacić pokój na kolejny tydzień, Moonee jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.

 

Występujący tu Willem Dafoe otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego. Wstęp wolny.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy