Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kino „Helios” w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na kolejne seanse w ramach projektu „Kultura Dostępna”. 9 sierpnia o godz. 13 i 18 zostanie wyświetlony dramat pt. „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”.

 

Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim „Sztuka kochania” podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność w Polsce Ludowej, jej autorka musiała przejść długą drogę.

 

Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą, ważniakami partyjnymi, środowiskiem lekarskim zdominowanym przez mężczyzn i Kościołem. Opowieść o powstaniu słynnego podręcznika Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.

 

Film w reżyserii Marii Sadowskiej obejrzało w kinach ponad 1,8 mln widzów! W głównych rolach występują: Magdalena Boczarska, Piotr Adamczyk, Justyna Wasilewska, Eryk Lubos i Arkadiusz Jakubik.

 

Trwa dziesiąta edycja programu „Kultura Dostępna”, wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W kolejnych tygodniach na widzów czekają: „Pitbull. Ostatni pies” (16.08), „Twarz” (23.08) oraz „Kobiety mafii” (30.08).

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy