Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców do kina plenerowego. Seanse odbędą się 4 i 18 sierpnia w parku nad Odrą - w muszli koncertowej im. Teresy Haremzy oraz 11 sierpnia w parku Pojednania.

 

Pierwszy seans odbędzie się już w sobotę 4 sierpnia o godz. 21 w kozielskiej muszli, a na widzów czekać będą najlepsze filmy krótkometrażowe, nagrodzone podczas Światowego Festiwalu Filmów Niezależnych „Grand Off”. Będą to dokumenty i fabuły z Polski, Francji, Włoch, Stanów Zjednoczonych i Niemiec.

 

Tydzień później (11 sierpnia, godz. 21) w kędzierzyńskim parku przy al. Jana Pawła II będzie można zobaczyć amerykański dramat „The Florida Project”.

Jego główna bohaterka Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle - wściekle liliowy budynek, z zewnątrz przypominający kiczowaty pałac z bajki. Jednak w pokojach, które wynajmuje się na godziny, raczej nie spotka się księżniczki. Mieszkają tu za to rozmaici dziwacy, życiowi przegrani i zarabiające najniższą krajową sprzątaczki.

 

Trzeci seans ponownie w muszli nad Odrą. 18 sierpnia o godz. 21 wyświetlona zostanie czeska komedia pt. „Muzykanci”.

Robin i jego przyjaciele marzą o wielkiej muzycznej karierze. Niestety, nie zanosi się, aby to pragnienie miało się spełnić. Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy wyblakły gwiazdor popu próbuje ich wykorzystać do swojego powrotu na scenę. Młodzi nie mają jednak zamiaru łatwo mu się poddać. Muszą jednak zdecydować, czy chcą pozostać wiernymi sobie, czy w walce o swoją przyszłość pójść na skróty.

 

Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy