Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kino „Helios” w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na kolejne seanse w ramach projektu „Kultura Dostępna”. 2 sierpnia o godz. 13 i 18 zostanie wyświetlony dramat pt. „Serce miłości”.

 

Portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek.

Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Szczupli, ogoleni, często ubrani w identyczne ciuchy – wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. W ich relacji miłość przeplata się ze sztuką. Intymnym wyznaniom i gestom nadana zostaje artystyczna forma. I odwrotnie – sztuka jest ich sposobem na życie emocjonalne.

Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji.

W rolach głównych występują: Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska.

 

Trwa dziesiąta edycja programu „Kultura Dostępna”, wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W kolejnych tygodniach na widzów czekają: „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” (9.08), „Pitbull. Ostatni pies” (16.08), „Twarz” (23.08) oraz „Kobiety mafii” (30.08).

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy