Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kino „Helios” w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na specjalny pokaz brytyjskiego melodramatu pt. „Na plaży Chesil”. Kolejny seans Kina Konesera zaplanowano na 1 sierpnia, na godz. 18.30.

 

Pełnometrażowy debiut angielskiego reżysera Dominica Cooke’a, znanego z adaptacji szekspirowskiego cyklu kronik o losach angielskich królów pt. „The Hollow Crown”.

 

Para nowożeńców przybywa do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii, by spędzić tam noc poślubną. Florence i Edward pochodzą z zupełnie różnych światów. Ona jest córką biznesmena i utalentowaną skrzypaczką, on studentem historii, skorym do nagłych wybuchów gniewu. On żyje w stanie podniecenia, nie mogąc doczekać się rozkoszy pierwszej nocy. Ona jest pełna obaw, a myśl o małżeńskim rytuale wzbudza w niej na przemian odrazę i lęk.

Ich wspólna przyszłość zależy od jednej nocy, po której nic już nie będzie takie samo.

 

W rolach głównych występują: Saoirse Ronan („Nostalgia anioła”, „Hanna”, „Intruz”, „Lady Bird”) oraz Billy Howle („Nowy świat”, „Dunkierka”).

Film jest adaptacją popularnej powieści brytyjskiego pisarza Iana McEwana o tym samym tytule, który napisał również scenariusz do tego filmu.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy