Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W miniony piątek na kozielskim rynku rozbrzmiewała muzyka techno. W jej rytmie tańczyła, a ściślej mówiąc - skakała grupa młodzieży. Fani jumpstyle zorganizowali sobie spotkanie.

Jumpstyle to taniec charakteryzujący się podskokami, podczas których wykonuje się ewolucje, jak wykopy czy obroty. Imprezę zorganizowała lokalna grupa Kentucky’s Jumper wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury.
- Zaproponowaliśmy swój pomysł, a pracownicy domu kultury zorganizowali sprzęt, miejsce i pamiątkowe koszulki dla wszystkich uczestników – mówił Paweł Lipczyński.
Na spotkanie przyjechali młodzi ludzie z wielu miast, między innymi z Krakowa, Chorzowa i Zabrza.
- Dobra organizacja. Bardzo fajne nagłośnienie i jest tu dużo miejsca do tańczenia. Szkoda tylko, że przyszło tak mało ludzi – komentował Mateusz Fantom z Krakowa.
O zlocie zainteresowani dowiedzieli się z forum internetowego. Styl ten trafił do naszego kraju stosunkowo niedawno, ale jego popularność szybko rośnie. Skoczne układy przyciągają przede wszystkim młodych. Średnia wieku uczestników zlotu w Koźlu to 17 lat.
- Tańczę od kilku miesięcy. Podoba mi się ten styl, bo jest bardzo energiczny. Mieszkam w małym miasteczku, więc fajnie jest gdzieś pojechać i spotkać się z innymi fanami jumpstyle – przyznał 14-letni Tomek Wylężek z Wojkowic Kościelnych.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy