Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Holenderski zespół jazzowy Wojtek Justyna TreeOh! wyrusza w trasę po Polsce. Jeden z koncertów odbędzie się w Kamelon Jazz Clubie w Brzeźcach, obok Kędzierzyna-Koźla,13 lipca o godz. 20.

 

Wojtek Justyna TreeOh! łączy dynamiczny funk-jazz z różnorodną rytmicznie muzyką świata, sięgając jednocześnie po nowe brzmienia.

Założony w Holandii zespół Wojtka Justyny, polskiego gitarzysty cenionego za brzmienie i wszechstronność stylistyczną, tworzą wraz z nim muzycy pochodzącyz różnych części Europy.

Rozpoznawalny charakter muzyce TreeOh! nadają: wybitny basista Daniel Lottersberger z Austrii ze swoim głębokim groove’m, a świetnie osadzonymi rytmami dopełniają go: Alex Bernath - wytrawny niemiecki perkusista funkowy oraz Diogo Carvalho - Portugalczyk, czarodziej dźwięków niepodzielnie panujący nad perkusjonaliami i syntezatorem Mooga.

 

Podczas licznych występów w europejskich klubach i na międzynarodowych festiwalach zdobyli opinię pełnej temperamentu grupy, której koncerty zachwycają współczesnych melomanów porywającą muzyką, wzbogaconą żywiołowymi improwizacjami i wartkim dialogiem muzycznym między członkami zespołu.

 

Podczas letniej trasy koncertowej z zespołem wystąpi gość specjalny - soulowa wokalistka Poliana Vieira z Portugalii. W jej wielobarwnej muzyce słychać elementy r’n’b, portugalskiego fado i muzyki world, charakterystycznej dla Wysp Zielonego Przylądka, skąd wywodzą się jej korzenie.

 

W Kameleonie artyści zaprezentują się w specjalnie przygotowanym programie, na który złożą się kompozycje z repertuaru grupy, utwory napisane wspólnie z Polianą oraz jej autorskie piosenki.

Spontaniczna interakcja zespołu i wokalistki oraz otwarty kontakt muzyków z publicznością nadają niepowtarzalny klimat występom.

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy