Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kino „Helios” w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na kolejny seans w ramach projektu „Kultura Dostępna”. 14 czerwca o godz. 13 i 18 zostanie wyświetlony dokument pt. „Beksińscy. Album wideofoniczny”.

 

Pięćdziesiąt lat z życia wybitnego malarza Zdzisława Beksińskiego, którego dzieła fascynowały wielu odbiorców. Otoczony tajemniczą, mroczną aurą ekscentryk stronił od ludzi. Niechętnie pojawiał się publicznie, nie udzielał wywiadów. Wolał tworzyć w domowym zaciszu.

 

Historia jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem - popularnym dziennikarzem muzycznym - cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze.

Wstrząsający dokumentalny dramat rodzinny, precyzyjnie zrekonstruowany wyłącznie z prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych i filmowych materiałów z archiwum Beksińskich.

Uzbierało się ich sporo, bo Zdzisław Beksiński przez lata fotografował, prowadził dziennik foniczny i kręcił amatorskie filmy dotyczące swojej rodziny. Scenariusz oparty na bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej „Beksińscy. Portret podwójny”.

 

W kolejnych tygodniach na widzów „Kultury Dostępnej” czekają: „Twój Vincent” (21.06), „Botoks” (28.06), „Kobieta sukcesu” (5.07) i „Pomiędzy słowami” (12.07).

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy