Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza na spektakl „Damy i Huzary” Aleksandra Fredry, które odbędą się 16 czerwca o godz. 19 i 17 czerwca o godz. 18 na dużej scenie teatru przy ul. Nowy Świat 55-57.

 

Znakomita komedia mistrza humoru Aleksandra Fredry w dowcipnej, nowatorskiej odsłonie. Zabawna historia o próbie wyswatania młodziutkiej Zosi i przekonanego o słuszności wyboru kawalerskiej ścieżki Majora przedstawiona w konwencji snu zakochanych w sobie współczesnych młodych ludzi – Zofii i Edmunda. Przecież trwająca od wieków, pełna intryg i prowokacji potyczka między kobietami, a mężczyznami, walka w której bronią są gesty, uśmiechy, słowa przypomina często groteskowy sen.

 

W bohaterów wcielają się aktorzy z naszego stałego zespołu artystycznego: Łukasz Kucharzewski (Major), Maciej Piasny (Rotmistrz), Michał Wolny (Edmund), Mariusz Galilejczyk (Kapelan), Aleksandra Maj (Pani Dyndalska), Alina Czyżewska (Panna Aniela), Izabela Baran (Zofia), Karolina Olga Burek (Fruzia), Grzegorz Kliś (Grzegorz) oraz zaproszone do współpracy debiutantki: Wiktoria Czubaszek (Józia) i Aleksandra Batko (Zuzia). Gościem specjalnym tej produkcji jest nagrodzona Złota Maską, aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach – Anna Kadulska (Pani Orgonowa).

 

Interpretacja Gabriela Gietzky’ego, reżysera spektaklu, przekona państwa, że pomimo upływu czasu i zmiany konwencji obyczajowych relacje międzyludzkie, miłosne potyczki rozgrywają się według zapisanych w naszej ludzkiej naturze zasad.

Szczegóły na stronie teatru w Gliwicach.

 

 

Foto: Bożena Nitka

 

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy