Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Forum internetowe założyła grupa przyjaciół mających zamiłowanie do motoryzacji. Zainteresowanie stroną cały czas rośnie. Mimo iż forum ma dopiero rok, zdobyło już zaufanie ponad trzystu osób, które czynnie w nim uczestniczą.

Jak twierdzą użytkownicy forum, w Kędzierzynie-Koźlu jest wiele osób interesujących się motoryzacją. Ponieważ w mieście nie organizuje się dużych imprez motoryzacyjnych, młodzi wzięli sprawy w swoje ręce i założyli forum, na którym mogą się dzielić doświadczeniami, rozwijać swoje pasje i organizować wspólne imprezy.
- Forum jest dla każdego. Nie liczy się wiek ani płeć. Można poznać masę wspaniałych ludzi – twierdzi Michał, jeden z administratorów forum.
W życiu portalu czynny udział biorą kobiety. Izabela Liszka o stronie dowiedziała się od swojego chłopaka, który zaraził ją pasją do motoryzacji.
- Zawsze podobały mi się przerobione auta, podrasowane silniki, niekonwencjonalny wygląd. Moja wiedza na temat motoryzacji może nie jest zbyt duża, ale dzięki spotkaniom z użytkownikami mam możliwość pogłębiania jej – mówi Iza.
Od czasu do czasu organizowane są spotkania, tak zwane spoty. Odbywają się one przynajmniej raz w tygodniu.
- Największy spot, który zorganizowaliśmy z zaprzyjaźnionymi forami z innych miast, z Krapkowic i Raciborza, liczył ponad 40 samochodów. Na tego typu spotkaniach prezentuje się owoce swoich prac związanych z tuningiem – dodaje Michał.
Użytkownicy wiele niejasnych spraw związanych z mechaniką pojazdów i tuningiem opisują w różnych działach, na których potem dostają odpowiedzi od kolegów z forum.
- Dzięki takiej pomocy w swoim samochodzie wiele potrafię naprawić sam. Osobiście staram się unikać drogich mechaników – komentuje Marcin Łeśko, jeden z założycieli forum.
Marcin uważa, że pomysł z założeniem forum wypalił i że strona cieszy się dość dużym powodzeniem. Uczestnicy forum spotykają się nie tylko w celu wymiany doświadczeń, ale by spędzić miło czas. Na spoty zapraszani są wszyscy użytkownicy; ci zapraszają swoich kolegów, którzy z kolei przyprowadzają swoich znajomych. Regularne grono, około 30-50 osób, organizuje wspólne wyjazdy, imprezy, wieczorne spotkania.
- Jeżdżę seatem ibizą, w którego włożyłem wiele pracy związanej z modernizacją jego wyglądu i osiągów. Jestem z tego zadowolony, choć mam w planach większe podrasowanie silnika. Myślę, że z pomocą kolegów z forum uda mi się zrealizować moje plany – dodaje Marcin.
Forum pomaga w rozwijaniu wiedzy na temat mechaniki i tuningu, a także jest dobrą okazją do poznania interesujących ludzi: dobra zabawa w granicach rozsądku i bezpieczeństwa. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony www.ak-k.pl (adres tymczasowy http://ak-k.home.pl/forum/index.php).

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy