Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Wokalista i beatboxer Bartas Szymoniak i gitarzysta Michał Parzymięso ponownie odwiedzą Kędzierzyn-Koźle. 12 maja o godz. 20 wystąpią w Kameleon Jazz Club.

 

Bartosz Szymoniak to 34-letni wokalista, instrumentalista, kompozytor i autor tekstów. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2008 roku został wokalistą zespołu Sztywny Pal Azji. Występował w nim do 2015 roku, kiedy do grupy powrócił Leszek Nowak. Wtedy wydał swój debiutancki pop-rockowy album pt. „Miliony oszukanych dziewcząt i chłopców”.

 

Później Bartas poświęcił się projektowi, w którym spełnia się nie tylko wokalnie, ale także wykorzystuje swoje nieprzeciętne umiejętności w beatboxie. Naśladuje perkusję, gitarę basową, trąbki oraz inne instrumenty i wykorzystując tzw. looper, sam tworzy masę dźwięków. Jedynym żywym instrumentem jest gitara, na której gra Michał Parzymięso. Panowie stworzyli własny, niepowtarzalny styl, który nazywają beatrockiem.

 

W 2017 roku wydali płytę „Alarm” z kompozycjami Bartasa do wierszy Antoniego Słonimskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Tadeusza Gajcego. Utwory z tego albumu zaprezentują w Kameleonie.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy