Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W kędzierzyńskim „Heliosie” trwa dziesiąta edycja projektu „Kultura Dostępna”, którego zadaniem jest promocja polskich filmów. 10 maja o godz. 13 i 18 zostanie wyświetlona komedia romantyczna pt. „Podatek od miłości”.

 

Surowa inspektor Klara ściga domniemanego oszusta podatkowego – cynicznego, acz pełnego uroku Mariana, który przez niefrasobliwość i dobre serce popadł w kłopoty podatkowe. Kiedy los „ściganego” wydaje się przesądzony, nieoczekiwanie i wbrew wszelkim regułom Klara i Marian zakochują się.

Uruchomi to ciąg komicznych wydarzeń, które odmienią życie bohaterów. On dla dobra sprawy może zostać facetem do towarzystwa. Ona może trafić nawet do więzienia.

 

W rolach głównych występują: Aleksandra Domańska, Grzegorz Damięcki, Roma Gąsiorowska, Michał Czarnecki, Weronika Rosati i Magdalena Różczka.

 

Projekt Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

 

W kolejnych tygodniach w kędzierzyńskim „Heliosie” na widzów czekać będzie przewrotna komedia „Atak paniki” i poruszający „Plan B”. Do repertuaru trafiły także tytuły, które mają na swym koncie festiwalowe sukcesy. „Pomiędzy słowami” – nagrodzony Złotym Lwem za najlepsze zdjęcia, „Wieża. Jasny dzień” - doceniony Złotym Lwem m.in. za najlepszy scenariusz, „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej, która z tegorocznego Berlinale wróciła ze Srebrnym Niedźwiedziem, oraz nominowana do Oscara wyjątkowa biografia Vincenta van Gogha w animacji malarskiej „Twój Vincent”.

 

W „Heliosie” pojawią się także ponownie, cieszące się dużym zainteresowaniem i obsypane nagrodami, filmy z poprzedniej odsłony cyklu: „Najlepszy”, „Cicha noc” oraz „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Na fanów mocnych filmowych wrażeń czekają „Pitbull. Ostatni pies” Władysława Pasikowskiego i filmy Patryka Vegi - „Botoks” i „Kobiety mafii”, które zamkną dziesiątą edycję projektu.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy