Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kino „Helios” w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na specjalny pokaz thrillera pt. „Nigdy cię tu nie było”. Kolejny seans Kina Konesera zaplanowano na 9 maja, na godz. 18.30.

 

Najnowszy film szkockiej reżyserki i scenarzystki Lynne Ramsay („Nazwij to snem”, „Musimy porozmawiać o Kevinie”) to adaptacja książki amerykańskiego pisarza Jonathana Amesa.

 

Historia byłego agenta do zadań specjalnych, mężczyzny pełnego sprzeczności, zagubionego, na krawędzi autodestrukcji. Widział już prawie wszystko, a prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak gdy zaginie pewna nastolatka, podejmie się jej odnalezienia. Wkrótce przekona się, że w jego misji nic nie jest tym, czym się wydaje. Gotowy na wszystko, by uratować dziewczynę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.

 

„Nigdy cię tu nie było” otrzymał Złotą Palmę za scenariusz na festiwalu w Cannes. Był również nominowany w konkursie głównym. Statuetkę otrzymał też odtwórca roli głównej – Joaquin Phoenix znany choćby z takich filmów, jak: „Gladiator”, „Osada”, „Królowie nocy”, a ostatnio jako odtwórca postaci Jezusa w dramacie „Maria Magdalena”.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy