Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Jedna z najciekawszych polskich wokalistek powróciła do Kędzierzyna-Koźla, by zaprezentować fanom swoją najnowszą płytę pt. „Ach!”.

 

Katarzyna Groniec pochodzi z Zabrza. Debiutowała w 1988 roku na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu, gdzie wraz z Piotrem Hajdukiem wygrała główną nagrodę. Szerszej publiczności dała się poznać rolą Anki w przebojowym musicalu „Metro”. Występy w teatrze Studio Buffo Janusza Stokłosy i Janusza Józefowicza zaczęła w 1991 roku. Sześć lat później zdobyła Grand Prix na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W 2000 roku ukazał się jej debiutancki album „Mężczyźni”, którego producentem był Grzegorz Ciechowski. Potem przyszły kolejne wydawnictwa.

 

Wokalistka gościła już w naszym mieście z programami: „Listy Julii Kameralnie”, „Pin-up Princess”, a ostatnio „ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej”.

Jej najnowszy album pt. „Ach” jest bardzo osobisty. Jak mówi artystka: „Opowiada o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie ziemi obiecanej, do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy. I od początku, bo wszystko jest cyklem, co jakiś czas kończącym się dobrze. W końcu wracamy do życia, ale pod jednym warunkiem: że wciąż mamy kogo kochać.”

 

Teksty na płytę w większości napisała Katarzyna Groniec, oprócz trzech, których autorką jest Barbara WrońskaMuzykę skomponowali: Marcin Macuk (Hey), Barbara Wrońska i Katarzyna Groniec.

 

Podczas koncertu promującego nowe wydawnictwo, który 9 kwietnia odbył się w Domu Kultury „Chemik”, fani usłyszeli też kilka piosenek z debiutanckiej płyty.

 

 

g1
g1
g2
g2
g3
g3
g4
g4
g5
g5
g6
g6

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy