Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kino „Helios” w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na kolejny seans w ramach projektu „Kultura Dostępna”. 12 kwietnia o godz. 13 i 18 zostanie wyświetlony dramat pt. „Dzikie róże”.

 

Ewa to młoda matka dwójki dzieci, która z pomocą matki prowadzi dom, kiedy jej mąż Andrzej zarabia na rodzinę w Norwegii. W czasie jego wielomiesięcznej nieobecności kobieta przeżywa romans z nastoletnim, zakochanym w niej chłopakiem. Wkrótce okazuje się, że zachodzi z nim w ciążę. Wyjeżdża na kilka miesięcy, aby ukryć ją przed sąsiadami. Po urodzeniu dziecka oddaje je do adopcji.

 

Kiedy Andrzej przyjeżdża na komunię córki, czuje, że Ewa oddaliła się od niego. Podejrzewa, że żona coś przed nim ukrywa. Napięcie między małżonkami narasta. Podejrzenia, plotki i oskarżenia będą przeplatać się z inną tragedią – na plantacji dzikich róż, gdzie pracuje Ewa, zaginie jej dwuletni synek Jasio.

Czy odzyskają dziecko? Czy związek przetrwa? Czy Ewa pogodzi rolę walczącej o małżeństwo kobiety z rolą matki, która zmuszona została porzucić dziecko?

 

Trwa dziewiąta edycja programu „Kultura Dostępna”, wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują tylko 10 zł.

Na widzów czekają jeszcze filmy „Pewnego razu w listopadzie” (19.04) oraz „Happy Olo - pogodna ballada o Olku Dobie” (26.04).

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy