Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kino „Helios” w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na specjalny pokaz dramatu pt. „Happy end”. Kolejny seans Kina Konesera zaplanowano na 11 kwietnia, na godz. 18.30.

 

Najnowszy film uznanego austriackiego reżysera Michaela Hanekena („Ukryte”, „Biała wstążka”, „Miłość”) porusza problemy, które dotykają współczesnych Europejczyków.

 

Dramat, nominowany na festiwalu w Cannes do Złotej Palmy, przedstawia kilka dni z życia bogatej europejskiej rodziny, mieszkającej we francuskim Calais. To czas, w którym wyjdą na jaw długo skrywane sekrety, stawiając bohaterów nie tyle w niewygodnym położeniu, co w obliczu prawdziwej katastrofy. Czy jest szansa, by ten trudny czas zakończył się happy endem?

W rolach głównych występują: Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignant, Mathieu Kassovitz, Fantine Harduin, Franz Rogowski i Laura Verlinden.

 

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. To często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych.

Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne.

 

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy