Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Spotkanie informacyjno-badawcze na temat potrzeb kulturalnych wśród mieszkańców Koźla odbyło się w Domu Kultury "Koźle" w piątek 6 kwietnia. Miejski Ośrodek Kultury otrzymał dofinansowanie na projekt przeprowadzenia badań.

 

"Diagnoza potrzeb kulturalnych mieszkańców Koźla" to kolejny projekt placówki z Kędzierzyna-Koźla, który otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury +. Inicjatywy Lokalne. Złożono 145 wniosków. Wybrano 50 beneficjentów. Wymagany próg otrzymania dofinansowania wynosił 76,40 pkt. Wniosek MOK-u oceniono na 88 pkt.

 

- Ten projekt jest o tyle ciekawy, że zakłada partycypację społeczną. To znaczy, że jesteśmy jak najbardziej otwarci na działania, które wymyślą sami mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla, w tym przypadku samego Koźla. Realizujemy ten projekt po raz drugi. W 2013 roku realizowaliśmy ten projekt w Domu Kultury "Lech" w Blachowni - mówiła Ewa Kowalczyk-Lecibil, koordynatorka projektu "Dom Kultury +. Inicjatywy Lokalne 2018".

 

Osiem tysięcy złotych przeznaczone zostało na pierwszą część zadania, czyli na badanie ankietowe. Jego wyniki pozwolą określić, jaka oferta zadowoli mieszkańców tej części miasta, jak również czy mają oni rozwiązanie na realizację swoich pomysłów wspólnie z placówką.

 

- Moje potrzeby kulturalne, to jak najwięcej koncertów kameralnych. One są, ale przydałoby się ich trochę więcej. Natomiast jeśli myślę o mieszkańcach, to wydaje mi się, że bardzo dobrze sprawdza się kultura wysoka... Seniorzy lubią muzykę operową, klasyczną, a tego jest tutaj zdecydowanie za mało. A z drugiej strony młodzież narzeka na brak muzyki młodzieżowej. W szczególności Hip-Hopu. Była kiedyś "Siła słowa", ale skończyła się, a wiem, że młodym ludziom tego brakuje - powiedział miejski radny Michał Nowak.

 

Na podstawie projektu z 2013 roku kierownik D. K. "Lech" Wiesław Kwinta zachęcał mieszkańców Koźla do czynnego udziału w życiu Miejskiego Ośrodka Kultury.

Raport badania ogłoszony publicznie zostanie 8 czerwca. Na drugą część zadania, czyli wprowadzenie kilku koncepcji w życie, MOK może otrzymać 23 tys. zł.

 

DSC_0011
DSC_0011
DSC_0012
DSC_0012
DSC_0013
DSC_0013
DSC_0015
DSC_0015
DSC_0017
DSC_0017
DSC_0025
DSC_0025

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy