Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Przed nami jubileuszowa 30. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Żeglarskiej i Poezji Morskiej „Szantki” w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Festiwal rozpocznie się 15 marca o godz. 18 w domu kultury przy ul. Skarbowej spotkaniem z kapitanem Ryszardem Sobieszczańskim. Autor albumu „Rejs po dziejach opolskiego żeglarstwa 1945-2017” opowie o lokalnym żeglarstwie na przestrzeni ostatnich siedemdziesięciu lat, o ludziach, klubach i rejsach. Przypomni historię kędzierzyńsko-kozielskich klubów.

 

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna, która prezentuje najważniejsze osiągnięcia opolskich żeglarzy. Na miejscu będzie można też nabyć album Ryszarda Sobieszczańskiego. To 464 stron pełnych zdjęć i historii.

 

Nie zabraknie muzyki, bo spotkanie poprowadzi Krzysztof Ściepłek, członek zespołów Shantażysci i North Cape. Będzie można usłyszeć i wspólnie zaśpiewać kilka najbardziej znanych szant i pieśni kubryku. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Zapraszają: Opolskie Stowarzyszenie Pieśni spod Żagli, Miejski Ośrodek Kultury oraz Klub Żeglarski Nauta.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy