Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu, występująca regularnie poza granicami Polski, znów przynosi chwałę nie tylko naszemu miastu i powiatowi, ale również krajowi. Orkiestra ma już za sobą pierwszy etap tournee po Niemczech i już wybiera się w kolejny.


Jej dyrygent - Krzysztof Ligenza, zdradza, iż chodzi tu o trwający od połowy lutego do końca marca Międzynarodowy Festiwal Wojskowych Orkiestr Dętych, organizowany w Niemczech pod nazwą Musikparade.

To jedno z największych tego typu wydarzeń artystycznych w Europie i na świecie. Każdego roku imprezę odwiedza ponad 100 tysięcy osób. „Musikparade” gości każdego roku w największych halach na terenie Niemiec. W imprezie uczestniczą najbardziej cenione orkiestry dęte z całego świata, które wykonują m.in. nieśmiertelne rockowe i popowe przeboje. W trakcie występów nie brak też muzyki klasycznej, wojskowej ze słynnymi marszami, po filmową i folkową. Od wielu lat część dochodów ze sprzedaży biletów przeznaczana jest na cele charytatywne. Podczas około trzygodzinnej imprezy można zobaczyć wspaniałe, kolorowe mundury i pomysłowe choreografie. Po otwarciu prowadzonym przez „orkiestrę narodów”, którą tworzą muzycy z różnych krajów - wybrani przez głównego dyrygenta - każda formacja gra i maszeruje osobno.

Punktem kulminacyjnym jest zawsze wielki finał, w którym około 400 uczestników łączy się, aby zagrać wspólnie wielki przebój. W tym roku był to utwór grupy Scorpions pt. „Moment of Glory”.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu NGL.

 

ork_1a
ork_1a
ork_1b
ork_1b
ork_1d
ork_1d
ork_1e
ork_1e
ork_1f
ork_1f
ork_1g
ork_1g
ork_1h
ork_1h
ork_1i
ork_1i
ork_1j
ork_1j
ork_1k
ork_1k
ork_1l
ork_1l
ork_1m
ork_1m
ork_1n
ork_1n

 

 

 

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy