Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kino „Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na kolejny seans Dyskusyjnego Klubu Filmowego. 12 marca o godz. 19 będzie można zobaczyć francusko-niemiecki dramat „W ułamku sekundy”.

 

Życie Katji rozpada się z dnia na dzień, kiedy jej mąż, Nuri, i maleńki synek, Rocco, giną w ataku bombowym. Przyjaciele i rodzina wspierają ją ze wszystkich sił, dzięki czemu Katji udaje się przetrwać uroczystości pogrzebowe.

 

Jednak nużące poszukiwania sprawców i przyczyn bezsensownych morderstw komplikują bolesny czas żałoby Katji, na nowo podsycając ból i budząc wątpliwości. Danilo, prawnik i najlepszy przyjaciel Nuriego, reprezentuje Katję podczas procesu dwojga podejrzanych - pary ze środowiska neonazistów. Proces jest dla Katji ogromnie wyczerpujący, ale nie uniknie go, ponieważ chce, by sprawiedliwości stało się zadość.

 

W „Ułamku sekundy” nagrodzony została Złotym Globem dla najlepszego filmu zagranicznego, a odtwórczyni roli głównej Diane Kruger otrzymała Złotą Palmę dla najlepszej aktorki na festiwalu w Cannes.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy