Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kino „Helios” w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na seanse w ramach nowego projektu „Oscarowe poniedziałki”. Już 12 marca o godz. 18.30 odbędzie się pokaz amerykańskiego dramatu „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”.

 

Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes (Frances McDormand) upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja wciąż nie wpadła na trop sprawcy.

Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego (Woody Harrelson).

 

Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon (Sam Rockwell) – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.

 

Film Martin McDonagh doceniono czterema Złotymi Globami i pięcioma nagrodami BAFTA. Otrzymał też siedem nominacji do Oscara, a statuetki otrzymali: Frances McDormand dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej oraz Sam Rockwell dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy