Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kino „Helios” w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na kolejny seans w ramach projektu „Kultura Dostępna”. 8 lutego o godz. 13 i 18 zostanie wyświetlony film dla całej rodziny pt. „Tarapaty”.

 

Niewiele jest polskich filmów przygodowo-familijnych, a takie są właśnie „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej.

Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek z nieodłącznym psem Pulpetem. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się przygoda.

Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania - nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

 

Trwa dziewiąta edycja programu „Kultura Dostępna”, wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują tylko 10 zł.

W kolejnych tygodniach na widzów czekają: „Po prostu przyjaźń” (15.02), „Zgoda” (22.02), „Habit i zbroja” (1.03) oraz „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” (8.03).

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy