Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Już tradycją jest, że Grupa Bohema przyjeżdża do Kędzierzyna-Koźla, by zagrać świąteczny koncert pełen niespodzianek. Tym razem zagrają w "Kameleon Jazz Club" przy ul. Gliwickiej 41 w Brzeźcach już w najbliższy piątek 15 grudnia o godzinie 20.

 

Grupa Bohema powstała na Opolszczyźnie w 1992 roku, w wyniku połączenia muzycznych pasji grupy przyjaciół. Zespół tworzy w nurcie piosenki autorskiej w gatunku folk, jazz, oraz rock.
Jednoczesna fascynacja muzyką i poezją sprawiła, że Grupa Bohema zadebiutowała w 2005 roku na polskim rynku muzycznym płytą „Niepogoda na sny”, nagraną przy współpracy ze znakomitymi artystami, min. Wacławem Juszczyszynem - Wolna Grupa Bukowina, który pełnił funkcję producenta i realizatora oraz Wojtkiem Czemplikiem – Stare Dobre Małżeństwo, występującym w projekcie gościnnie.

Dzięki kolejnemu krążkowi wydanemu w 2007 roku, w postaci solowego projektu założyciela Zespołu - Rafała Nosala, Grupa Bohema zaprezentowała się szerzej zarówno polskiej jak i międzynarodowej publiczności. Utwory z płyty „ Niech tak zostanie”, przez długi okres podbijały serca słuchaczy, utrzymując się na czołowych miejscach list przebojów wielu rozgłośni radiowych.
Kompozycje Zespołu zostały docenione przez jurorów wielu festiwali uznanych w kraju i za granicą, jako medialne i prestiżowe.
Rafał wraz z Grupa Bohema otrzymał tytuł finalisty Debiutów Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2007 oraz wyróżnienie Międzynarodowego Vena Festiwal 2007.

Powyższe sukcesy dowodzą zarówno wysokiej jakości, jak i uniwersalności prezentowanej muzyki. Niebanalne teksty w połączeniu z wysublimowanymi brzmieniami podczas koncertów przenoszą publiczność w wymiar odległy i niezwykły, do którego z przyjemnością zapraszają członkowie Grupy Bohema.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy